Vymoženosti novodobého světa

16. června 2013 v 15:14 | Tess |  Názory
Jsem tu zase s mou další úvahou - tentokrát o tom, jak se snažíme změnit vše, co je určeno přírodou. Ale nebudu mluvit o tom, jak netřídime odpad, plasty škodí rackům, globální oteplování nás všechny sežere apod. Podívám se na to trochu z jiného úhlu - jak měníme sebe samé.
zdroj obrázku: az-nehty.cz
Máš krásné, dlouhé, přírodní vlasy. - Ano, ale dají se prodloužit.
Máš dlouhé, zdravé, přírodní nehty. - Ano, ale dají se nalepit.
Máš tvrdě vydřenou, hezkou postavu. - Ano, ale dají se jíst prášky.
Máš tmavě hnědé, hluboké oči. - Ano, ale dají se koupit kontaktní čočky.

Takhle bych mohla psát do nekonečna. Ale kdo myslíte, že má z výše zmíněných věcí větší radost? Ten, který tvrdě pracoval a mnoho věcí si odpíral, aby tohoto dosáhl, nebo ten, kterému se nechtělo, tak zašel do salónu a to vše měl za hodinku? Představte si tu situaci. Podíváte se na sebe do zrcadla a vidíte krásnou, udržovanou pleť. Máte radost z toho, že je tak hebká, čistá a navíc je vaše. Ale pokud k zrcadlu přijde dívka, které se nechce o její pleť pečovat, takže je mastná, poďobaná s kupou černých teček a nevím čeho všeho ještě, plácne na to make-up a vypadá stejně, jako dívka v prvním případu, z toho bude těžko mít takové potěšení. A proč to vlastně píši? Chtěla bych, aby se nad tím každá návštěvnice tohoto blogu zamyslela a řekla si, jestli to má zapotřebí. Vždyť není tak těžké a časově náročné si vyčistit pleť, udělat zábal na vlasy a hoďku denně se zábalem na vlasech a pleťovou maskou cvičit, nebo ano? Máme zapotřebí, abychom zakoply a z oka nám vypadla čočka, aby nás někdo zatahal za vlasy a půlka jich upadla, abychom si zapínaly knoflík na bundě a odcvrnkl nám nehet? To fakt ne. Možná teď řeknete, že postava je určená genetikou - to sice ano, ale opravdu jen z malé míry. Pokud budete cvičit a změníte jídelníček, zajisté uvidíte výsledky. Další, co mohu uvést jako příklad, je barva očí. Ta přírodní nám zajisté sluší nejvíc a také vypadá nejlépe. Ovšem některé slečny to nechápou a každodenně nosí čočky jiné barvy. Ty nedokážou zakrýt přirozenou barvu očí a navíc mnohdy nemají přesnou velikost a tvar. Komu se to líbí? Nikomu. Tak prosím některé dívky, slečny a paní, aby nad tím popřemýšlely. Nemluvě o tom, že i takové vymoženosti kromě ničení našeho těla i netřídí odpad, škodí rackům a působují, že nás žere globální oteplování.

Zůstaňme přírodní a mějme z toho radost! Na každé dívce je přece něco hezkého. A pokud si není jistá sama sebou, může své velké oči zvýraznit tužkou, dlouhé řasy ještě prodloužit řasenkou a plné rty vybarvit rtěnkou. To není žádný zločin a splní to účel :).


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 19. června 2013 v 21:08 | Reagovat

já osobně ty šíleně vyumělkované slečny nemusím..

2 Tess Tess | E-mail | Web | 22. června 2013 v 20:15 | Reagovat

[1]: Kdo by musel, že... Jako když vidím, jak mají některé slečny dlouhé, nalepené, špičaté drápy, tak mě to nutí přemýšlet i nad tím, jak si utírají zadky :DD...

3 mehmud mehmud | Web | 17. června 2015 v 16:38 | Reagovat

Musím Vám říct, že Jste mýlí. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama